Stal i produkty stalowe wykorzystywane są w wielu branżach. Zaliczamy do nich branżę motoryzacyjną, chemiczną, produkcyjną czy wytwórczą. Dobrej jakości stal posiada niezbędne certyfikaty jakości. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakie są to atesty.

Stal nierdzewna do celów spożywczych – wymagane atesty

Aby stal nierdzewna mogła być wykorzystywana do produkcji żywności, niezbędne jest posiadanie przez nią odpowiednich certyfikatów i atestów jakości. Zalecane jest stosowanie materiałów o odpowiednich warunkach, jeśli chodzi o chropowatość, czy też wykończenie.

Aby nie powodować przenikania do żywności substancji, w ilościach, które mogą szkodzić zdrowiu czy życiu konsumenta, stal powinna posiadać właściwości obojętne. Europejska Grupa Urządzeń Higienicznych podaje, jakie zasady należy przestrzegać, aby wyrób cechował się wysoką higienicznością wykonania.

Kto powinien posiadać atestowaną stal?

Produkty ze stali wykorzystywane nie tylko w branży spożywczej, ale również w branży kosmetycznej czy farmakologicznej, powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Dzięki nim można stwierdzić wysoką jakość produkty, która nie będzie negatywnie oddziaływała na zdrowie i życie człowieka.

Rury żaroodporne

Hurtownia stali Poznań – oferowane produkty

Hurtownie stali, aby zachęcić klientów do zakupów, oferują różnorodne produkty. To właśnie szeroka oferta jest kluczowa, podczas wyboru odpowiedniej hurtowni stali. W takim miejscu zakupić możemy zarówno produkty kwasoodporne, jak i żaroodporna. Do rodzajów stali, które możemy zakupić w tym miejscu zaliczymy: blachy, pręty, rury żaroodporne i kwasoodporne, i inne produkty.

Jest kilka rodzajów stali. Dzielimy ją najczęściej według składu chemicznego. W ofercie wielu hurtowni znajdziemy również stal austenityczną, martenzytyczną, ferrytyczną oraz stal austenityczno-ferrytyczną. Wiele z nich odpornych jest nie tylko na rdzę i wysokie temperatury, ale również na wysokie ciśnienie. Rury wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym, farmakologicznym czy chemicznym posiadają odpowiednią odporność na ciśnienie. To, jaki właściwości musi posiadać dany materiał, zależy głównie od jego zastosowania.