Cięcie wodą to znana i często wykonywana metoda obróbki metali. Jeśli chodzi o obróbkę metali, to zakres usług jest znacznie większy. Co ciekawe nie tylko metale można poddać tej metodzie obróbki. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, jakie inne materiały można jeszcze obrabiać.

Obrabianie metali i nie tylko…

Metale to nie jedyny materiał, który poddawany jest takim metodom obróbki jak: toczenie, frezowanie, cięcie strumieniem wody, cięcie laserem, czy spawanie. Obróbce poddaje się nie tylko metal, ale również stal, aluminium, gres, drewno, szkło, ceramikę i wiele, wiele innych.

Poznaj zalety tej metody obróbki!

Do największych zalet cięcia wodą zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – podczas obrania materiałów nie są wytwarzane pyły, co powoduje, że obróbka jest czysta,
  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne, nie wymagają dalszej obróbki, gdyż krawędzie wykonane są idealnie,
  • niska temperatura podczas obróbki – do obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, dzięki czemu nie powstają odpryski spowodowane wysoką temperaturą,
  • możliwość obróbki nie tylko metali – możliwe jest obrabianie materiałów nie tylko metalowych, ale również szklanych, ceramicznych czy gresowych.
Cięcie strumieniem wody

Nowoczesne maszyny kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa

To, co najbardziej liczy się dla wielu klientów, to jakość i precyzja obróbki. Aby uzyskać taki efekt, wykorzystuje się nowoczesne maszyny. Przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na zakup nowoczesnych maszyny CNC. Jej wykorzystanie ma wiele zalet. Nie tylko przyczyniają się do uzyskania zadawalających efektów, ale również przyczyniają się do usprawnienia przebiegu pracy. Maszyny CNC, sterowanie numerycznie pozwalają na wykonanie większej ilości zleceń, w krótszym czasie. Choć inwestycja, z pozoru wydaje się ogromna, to wieli uważa, że warto.

Cięcie wodą to tylko jedna z wielu metod, podczas której wykorzystuje się nowoczesne maszyny. Do obróbki metali wykorzystuje się urządzenie zwane WaterJet. Dobrej jakości maszyny, to klucz do sukcesu firmy.