Musisz się odprężyć, a przy tym chciałbyś zadbać o zdrowie? Podobnie ma większość z nas. Dlatego tak popularne stały się sauny ogrodowe i domowe. Popyt na nie szczególnie wzrósł w czasie pandemii. Czy rzeczywiście warto zainwestować we własną saunę?  Jakie korzyści dają kąpiele parowe? Powiemy o tym w artykule.

Dlaczego własna strefa Spa jest lepsza?

Do strefy Spa zaliczamy zarówno sauny ogrodowe, domowe, jak również jacuzzi. Skupmy się na saunach. Korzystanie z nich przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim daje to ogromną dawkę relaksu. A przecież potrzebuje go każdy z nas, szczególnie teraz, gdy wokół tyle niepewności. Jednak przebywanie  w saunie to także korzyści dla zdrowia. Ale żeby dostrzec te pozytywne efekty, należy regularnie z niej korzystać. A do tego najlepszą możliwością jest własna sauna – w domu lub ogrodzie. Z sauny domowej możemy skorzystać w dowolnej chwili. Nie musisz poświęcać czasu na dojazdy, stanie w korkach i nierzadko kolejkach już na miejscu – w strefach spa, fitness i tym podobnych, gdzie  są sauny. Co więcej, nie musisz płacić każdorazowo. Czy są jeszcze jakieś korzyści?

Coś dla drażliwych – Higiena i intymność

Ponieważ z sauny najlepiej korzystać nago, wiele osób nie chce korzystać z publicznych placówek takich jak basen czy SPA. Po pierwsze większość z nas zwyczajnie wstydzi się rozebrać, wiedząc, że w każdej chwili może wejść ktoś nieznajomy. Po drugie, świadomość, że sami możemy trafić na kogoś siedzącego nago nie jest szczególnie atrakcyjna. Natomiast z sauny domowej możemy korzystać bez najmniejszego skrępowania. Mamy pewność, że nie wejdzie nikt nieupoważniony. Następną zaletą korzyścią jest także higiena. W strefach Spa bywa wiele osób, dziesiątki, a nawet setki dziennie. Nie wiemy po kim siadamy na ławce. Natomiast u siebie mamy pełna kontrolę nad tym kto korzysta z naszej łaźni parowej. Zajmijmy się teraz korzyściami zdrowotnymi.

sauny domowe

Coś dla zdrowia

Kąpiele parowe przede wszystkim hartują ciało, które staje się bardziej odporne na przeziębienia. Szczególnie jeśli prowadzimy „terapie szokowe” – grzejemy się, a następnie wychodzimy do zimnego miejsca, wchodzimy do zimnej wody i tym podobne. Udowodniono także, iż korzystanie z łaźni poprawia pracę układu oddechowego i krążeniowego i przyśpiesza przemianę materii. Stan naszej skóry poprawia się, usuwamy z organizmu wiele toksyn. Masz możliwość kupienia własnej sauny? Nie zastanawiaj się, to naprawdę dobra inwestycja.