Jednorazowe pilniki do paznokci, jak sama nazwa wskazuje nie powinny być używane więcej niż jeden raz. Dlaczego? Co jeszcze można powiedzieć o pilnikach? Zapraszamy do lektury.

Jednorazowe pilniki do paznokci stosujemy raz

Zasadą której powinien trzymać się każdy salon kosmetyczny jest utrzymanie higieny i bezpieczeństwa  na miejscu pracy. Niestety często zdarza się, że stylistki paznokci używają jednorazowego pilnika wielokrotnie na różnych osobach, a później dezynfekują lub myją je co nie jest dobrą metodą. Używając pilnika jednorazowego ponownie, możemy doprowadzić do poważnych chorób płytki paznokciowej oraz jego okolic co może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia klientów. Jedną z chorób bakteryjnych dotyczy palców dłoni i stóp i jest to zanokcica, choroba związana z zakażeniem wałów paznokciowych, wokół paznokci palców.

Rodzaje pilniczków do paznokci

Aktualnie najczęściej używane są pilniki papierowe, piankowe, bloki ścierne oraz bloki polerskie. Różnią się ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, kształtem, ziarnistością. Kiedyś popularny był pilniczek metalowy lecz przez to że niszczy on płytkę paznokcia używa go coraz mniej osób.

Bloczek polerski do paznokci

Jaki pilniczek do paznokci warto kupić

Zakup pilnika jest nieunikniony. Jest to podstawowy przybór, bez którego nie spiłujesz płytki paznokcia, nie nadasz odpowiedniego kształtu, czy wyrównasz krawędzi. Jest to jedno z najważniejszych artykułów kosmetycznych. Mamy szeroki wybór pilników z różnych materiałów, o wielu kształtach, wielkościach czy ziarnistościach. Na początku trzeba zadać sobie pytanie do jakich celów będziesz go wykorzystywać. W zakresie opiłowywania płytki, bez względu na rodzaj paznokci i wprawę w tym zakresie najlepiej sprawdzi się pilnik prosty. Ważne też jest aby pod ręką mieć pilniki o różnej ziarnistości i dobierać je do swoich potrzeb. Mimo to jak najlepiej zaopatrzyć się tez w zaokrąglony pilnik do pracy przy skórkach i niezbędny do wygładzania płytki paznokci blok polerski.

Bloczek polerski do paznokci

Bloczek polerski do paznokci służy głównie do matowienia i polerowania płytki paznokcia. Bloczki wykorzystujemy też do usuwania zbyt grubej warstwy akrylu lub żelu. Różnią się ziarnistością, im więcej ziarenek znajduje się w takim bloku tym delikatniejszy on jest.