W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że codzienne czynności, które do tej pory nie sprawiały żadnej trudności, stają się nie do wykonania bez pomocy innych. Niestety rodzina starszej osoby nie zawsze ma wystarczająco dużo czasu i odpowiednie warunki, by należycie zająć się seniorem. Na co zwracać uwagę wybierając dom opieki Toruń?  Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Domy opieki – Co do wyboru?

Domy opieki mogą być całodzienne lub całodobowe. Wybór zależy od stanu zdrowia podopiecznego. Wiele osób uważa, że dom opieki Toruń przeznaczony jest jedynie dla osób starszych, jednak w rzeczywistości podział ich jest znacznie szerszy. Wyróżniamy:

  • dom opieki Toruń dla osób starszych,
  • dla osób przewlekle chorych,
  • domy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie,

Co więcej, dzielą się one na prywatne i publiczne.

dom seniora Toruń

Prywatny dom opieki Toruń a publiczny

Zanim zaczniesz wybierać odpowiednią placówkę zastanów się, jakie koszta jesteś w stanie ponieść. Placówki prywatne są droższe, jednak ich wyposażenie jest znacznie lepiej dostosowane, a personel odpowiednio wyszkolony. Takie miejsca przechodzą także częstsze kontrole, dzięki czemu wszelkiego rodzaju nieścisłości, błędy, czy złe traktowanie podopiecznych jest szybko wychwytywane i karane. Oczywiście nie można powiedzieć, że każda placówka prywatna jest dobra, a publiczna zła. Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z opiniami w Internecie na temat wybranych ośrodków. Warto sprawdzić czy dom ma uprawnienia do przyjmowania pacjentów. Jeśli będziesz miał możliwość obejrzenia ośrodka, to świetnie! Zwróć uwagę na czystość pomieszczeń. Dzięki temu będziesz mógł ocenić czy personel rzeczywiście dba o pacjentów oraz o porządek.

Dom seniora Toruń – Brak szacunku dla rodziców?

Panuje pogląd, że oddanie bliskiej osoby do domu seniora jest brakiem szacunku. Rzeczywiście, bywa, że rodzina po prostu pozbywa się „zbędnego” balastu w postaci starszej, bądź schorowanej osoby. Jednak bywają sytuacje – i to częściej – że rodzina nie ma możliwości zapewnić seniorowi warunków, na jakie zasługuje. Wtedy umieszczenie go w dobrym domu seniora jest najlepszym wyjściem.