Trendy ogrodowe, podobnie jak wnętrzarskie szybko się zmieniają. Co króluje w tym roku na naszych ogrodach? Co polecają firmy projektujące i zakładające ogrody? Kora czy kamień ozdobny Inowrocław pod rośliny? Iglaki czy drzewa i krzewy liściaste? Zapraszamy do lektury.  

Małe, duże, pełne roślin czy przestronne?

Pandemia covid-19 sprawiła, że wiele osób zaczęło bardziej doceniać przestrzeń wokół własnego domu. Kiedy nie można było wychodzić, małe przydomowe ogródki były ratunkiem. Co w tym roku jest najmodniejsze? Można to podsumować jednym słowem – wygoda. Oczywiście są też miłośnicy dbania o rośliny, przesadzania, pielenia, przycinania. Jednak zdecydowana większość woli mieć czas na inne rzeczy. Dlatego w 2022 roku w dużej mierze stawia się na rośliny w donicach i to, co ciekawe, egzotyczne. Ze względu na połączenie walorów dekoracyjnych z dużą wytrzymałością, do ogrodu warto wybrać okazy takie, jak: bambusy, agawy, bananowce, figowce pospolite, mrozoodporne palmy i eukaliptusy. Kolejny trend tego i najprawdopodobniej kilku lub nawet kilkunastu przyszłych lat są łąki kwietne. To opcje nie tylko dla tych, którzy nie maja czasu dbać o piękny trawnik. Jest to rozwiązanie idealne dla walczących o środowisko. Łąki kwietne stanowią pożywienie dla pszczół. Co więcej, zatrzymują wilgoć, i panująca temperatura w nich jest niższa. Oczywiście nie można zapomnieć o walorach dekoracyjnych – kolorowe kwiaty będą cieszyć oko od wiosny do jesieni.

kamień ozdobny Mogilno

Kamień ozdobny Inowrocław czy kora?   

Walka z chwastami bywa trudna nawet dla miłośników pielęgnacji ogrodów. Dlatego, aby zachować czystość potrzebna jest czarna agrowłóknina, która dla chwastów jest nie do przejścia. Tylko co dać na nią? Kamień ozdobny Inowrocław czy korę? Kilkanaście lat temu wszędzie dawało się kamień ozdobny. Później weszła moda na korę, jednak w ostatnim czasie znów wraca się do kamienia. Dlaczego? Kora, gdy wyschnie jest bardzo lekka i wiatr bez problemu wydmuchuje ją bałaganiąc na chodnikach, podjazdach i tak dalej. Szybko trzeba dokupić kilka worków, by uzupełnić braki. Natomiast kamień ozdobny Mogilno jest ciężki. Poza tym nadaje elegancji. Oczywiście co jakiś czas należy go wymyć, ponieważ z czasem może mieć na sobie naturalny osad i porosty.