Coraz więcej osób w Polsce walczy z nadwagą. Jak zabrać się za odchudzanie? Co robić, żeby odchudzanie Poznań było zdrowe, a przy tym efektywne? W tym artykule damy kilka prostych podpowiedzi, jak zmienić nawyki żywieniowe.   

Pomoc specjalisty – Gwarancja skuteczności

Niestety, okazuje się, że schudnąć nie jest łatwo. Oczywiście da się schudnąć w ciągu tygodnia nawet kilka kilo, ale czy to zdrowe i trwałe? Osoby, które się głodzą, czy zmniejszają kaloryczność dzienną do 1000 kcal zwykle nie wychodzą na tym dobrze. Jeżeli walczysz z nadwagą i od dłuższego czasu, mimo prób, nie możesz schudnąć, udaj się do lekarza. Nadwaga może być spowodowana niektórymi chorobami. Na przykład duży problem ze zrzuceniem wagi mają osoby z insulinoopornością. Kolejnym krokiem, na który warto się zdecydować jest skorzystanie z usług dietetyka. To prawda, że pomoc specjalisty kosztuje, ale on najlepiej dobierze jadłospis i plan posiłków do twoich potrzeb. Na pewno będziesz się też czuć bardziej zmotywowana. Nie masz czasu na regularne jeżdżenie do gabinetu dietetyka? Jest na to sposób!

dietetyk online

Dietetyk online – Coś dla zabieganych

Świetną  opcją są konsultacje dietetyczne online. Na czym to polega? Wykupujesz u dietetyka jednorazową konsultacje online lub współpracę miesięczną i otrzymujesz: motywację, plan odchudzania, jadłospisy, tabelki do monitorowania postępów. Naprawdę warto spróbować odchudzania z dietetykiem. Nie każdego jednak na to stać. W następnym akapicie powiemy, jak samodzielnie zmienić nawyki żywieniowe.

Odchudzanie Poznań zacznij od zmiany nawyków żywieniowych!

Często, aby schudnąć, wystarczy zmienić jedynie kilka nawyków. Poniżej kilka przydatnych rad w odchudzaniu:

  • Jedz śniadanie – nasz pierwszy posiłek powinien być pożywny i spożywanie do godziny od wstania.
  • Posiłki spożywaj regularnie – najlepiej co 3 godziny.
  • Pilnuj kalorii – nie przekraczaj swojego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Jeśli chcesz szybszych efektów, możesz przyjmować nieco mniejszą ilość kalorii niż Twoje zapotrzebowanie.
  • Pij dużo wody – nasz organizm potrzebuje wody do wszystkiego – w tym do odpowiedniej pracy metabolizmu.
  • Unikaj Fast foodów, alkoholu oraz dużej ilości przetworzonych słodyczy.
  • Postaw na ruch! – każdy spacer, bieg, jazda na rowerze, pływanie czy nawet rozciąganie pobudza nasz metabolizm.
  • Dbaj o sen – okazuje się, że zbyt mała ilość snu przyczyniać się może do problemów z odchudzaniem.

To tylko kilka rad, ale mogą naprawdę korzystnie wpłynąć na Twoje odchudzanie poznań.