Są maszyny budowlane – i jest ich wiele – których nie trzeba kupować, ponieważ wystarczy je wynająć. Należy do nich między innymi podnośnik koszowy Września. Czym się charakteryzuje ta maszyna? Czy wartują wynajmować? Zapraszamy do lektury.

Jakie maszyny budowlane można wynająć?

Dziś inwestycje budowlane są droższe niż kiedykolwiek wcześniej. Inflacja szaleje, ceny materiałów budowlanych , usług, paliwa wciąż rosną. Przy budowach potrzeba dobrego planowania i poświęcenia dużej ilości czasu. Oprócz zakupienia materiałów, opłacania pracowników trzeba też wciąć pod uwagę kupno lub wypożyczenie maszyn budowlanych. Od razu warto zaznaczyć, że kupno jest mniej korzystne. Nowe i używane dźwigi czy inne maszyny są naprawdę drogie. To koszt przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tego dochodzi koszt utrzymania, zapewnienie odpowiedniego miejsca do przechowywania i tak dalej. Na szczęście dziś można wynająć praktycznie każdą maszynę budowlaną – dźwigi, koparko-ładowarki, walce, zagęszczarki i tym podobne. Zalicza się do nich także tytułowy podnośnik koszowy Września. W następnym akapicie powiemy o nim więcej.

podnośnik koszowy Żnin

Teleskopowe i przegubowe

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje podnośników koszowych. Mianowicie:
• Teleskopowe – podnośnik koszowy Żnin teleskopowy doskonale sprawdzi się przy projektach wymagających dużego zasięgu ramienia. Ze względu na specjalną budowę teleskopu pozwala na pracę przy wysokich konstrukcjach i budynkach, gdzie wymagane jest maksymalne wychylenie w pionie bez konieczności przejeżdżania maszyną.
• Przegubowe – podnośniki przegubowe sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Szybko i skutecznie pomogą przy pracach konstrukcyjnych. Wysokość robocza podnośników przegubowych dochodzi do 26 metrów, posiadają one także duży wysięg boczny.

Kiedy najbardziej przydaje się podnośnik koszowy Września?

Bez podnośników koszowych trudno byłoby sobie wyobrazić jakiekolwiek prace budowlane czy przemysłowe na wysokościach. Są to urządzenia dźwignicowe o różnych możliwościach i parametrach technicznych. Urządzenia te charakteryzują się uniwersalnością i wszechstronnością zastosowania – zarówno przy pracach wewnątrz jakiegoś budynku, jak i na zewnątrz. Są tak skonstruowane, że zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo pracy na wysokościach. Ponieważ podnośniki koszowe dostępne są w różnych rodzajach można optymalnie dopasować cechy i parametry techniczne sprzętu do rodzaju przeprowadzanych prac.