Rowery to powszechny środek transportu. Poruszamy się na nim w miastach i wsiach. Decydując się na zakup roweru często zastanawiamy się, czy lepiej jest kupić nowy rower, ale tańszy, czy może używany, ale lepszej jakości. Jak można zauważyć nawet w zwykłych marketach w ofercie znaleźć można rowery już za kilkaset złotych. Czy warto kupić taki rower?

Czy warto kupić tanie nowe rowery miejskie?

Ofert rowerów miejskich jest bardzo dużo. Niestety nie każdy wie, na co zwracać uwagę kupując jednoślad i wiele osób kieruje się jedynie ceną produktu. Niestety nie zawsze tani rower równa się ten dobrej jakości. Warto wiedzieć, że dobrej jakości osprzęt będzie kosztował więcej. Dlatego wybierając rower warto zwrócić uwagę również na takie kryteria jak:

  • producent rowerów,
  • jakość,
  • rozmiar i rodzaj opon,
  • oświetlenie.

Odpowiadając na pytanie, warto jest zdecydować się na droższe jednoślady, jednak wyższej jakości, aby posłużyły nam znaczne dłużej.

Nowe rowery miejskie

Rowery holenderskie – czy opłaca się je kupować?

Rowery holenderskie jak wiadomo są znacznie droższe niż zwykłe jednoślady. Jednak wiele osób decyduje się na ich zakup. Są to rowery o mocnym, niezawodnym osprzęcie, co sprawia, że posłużą przez wiele, wiele lat. Pomimo iż ich zakup nie należy do najtańszych, to warto zainwestować w te rowery. Najczęściej wybierane są rowery Gazelle, Batavus albo Orbea. Jeśli nie masz gotówki na nowy rower, to warto rozpatrzyć możliwość zakupu roweru używanego. Wielu sprzedawców oferuje wysokiej jakości używane rowery holenderskie.

Jak dobrać idealny rower?

Dobór odpowiedniego roweru to nie lada wyzwanie. Każdy jednoślad powinien być indywidualnie dobrany do nas – naszego wzrostu, wagi oraz charakteru jazdy. Inne rowery nadają się do regularnej jazdy po mieście, a inne do jazdy po mieście, a inne do jazdy po nierównych, górskich terenach. Oczywiście, na rynku jest ogromny wybór, jeśli chodzi o rowery holenderskie miejskie oraz rowery trekkingowe. Decydując się na zakup roweru, warto wybrać miejsce, które posiadają autoryzację na sprzedaż nowych, oryginalnych rowerów. Dla wielu liczy się również fachowe doradztwo, gdyż wybór jednego rowery spośród kilkudziesięciu dostępnych, może być nie dla jednego wyzwaniem.